Showroom Ostrava exterier

Otevíráme showroom Ostrava

Showroom Ostrava exterier

08. 02. 2012 | Přijměte pozvání k návštěvě galerie Formdesign, kde právě probíhá výstava digitálních tisků otce a syna Jiřího a Marka Sibinských, keramiky Daniely Holubkové a kreseb Daniela Klose. Na viděnou se těší kolektiv galerie Formdesign.

Kozmice, obec s necelýma dvěma tisíci obyvateli na cestě z Ostravy přes Hlučín do Opavy s dominantou nové kostelní věže od architekta Štěpána. Silnice protíná obec mezi horním a bývalým dolním velkostatkem Rotschildů. Zatímco horní statek z režného zdiva je památkově chráněný, dolní již v polovině devadesátých let nesl znaky brownfieldu. Právě ten v euforii podnikatelského nadšení zvolila za své sídlo firma Form.

Postupnou rekonstrukcí došlo i na galerii – showroom, který při cestě nelze přehlédnout. Z dvě stě let staré ruiny, již dříve určené k asanaci vznikl dvoupodlažní výstavní prostor o více jak 320m čtverečných a koncipovaný nejen pro prezentaci nábytku vyráběného firmou, ale i pro setkávání při hudebně kulturních pořadech mezi výtvarným uměním, uměleckým řemeslem a designovým nábytkem. Právě o výrobu takového nábytku z vlastní tvůrčí dílny tří Bartáků – otce a dvou synů se firma snaží. Je jedna z mála českých nábytkářských firem usilujících o prosazení se vlastním designem i v zahraničí.

Úspěšně po dvakrát vystavovala na IMM v Kolíně nad Rýnem a Design Linz v Rakousku. Podnět z Německa podpořil záměr vybudovat společensko výstavní prostor galerie jako podporu prodeje s dalšími aktivitami. Němci jako patrioti dávají cíleně přednost německému zboží a není to tak, že by vždy upřednostnili to lepší. U nás naopak platí, že všechno z Itálie, Francie, Německa nebo Dánska je lepší a vše levné je z Číny.

Tlak na cenu je dnes všude a své o tom ví právě ti v příhraniční s Polskem. Nábytek z Formu nese pečeť rukodělné práce. Sortimentní nabídka je široká a začíná nabídkou židlí a pokračuje křesly, sedacími soupravami, konferenčními a jídelními stoly včetně doplňkového nábytku jako je němý sluha, věšáky, stojany na časopisy až po kancelářský nábytek a individuální zakázkový nábytek včetně interiéru na klíč.

Charakteristické pro nábytek z Formu je zpravidla jeho alespoň v nějakém směru větší dovednost a ergonomická přívětivost vedle již zmíněné designérské osobitosti. Potvrzením toho je například multifunkční dvoumístné sofa Slowfox s polohovacím sedákem umožňujícím ustavení sedáku pro příležitostné přespání, nebo podle libosti do relaxační polohy. Samozřejmostí je skladebnost jednotlivých prvků sedacích souprav, které nabízejí vedle polohování hlavových opěrek i polohování bederní části opěradla, disponují možnosti úložného prostoru a případně sklopnou područkou pro zvětšení sedací respektive lehací plochy.

Na řadu dalších funkčních vychytávek lze narazit při podrobnější prohlídce. V expozici jsou i modely tvarově neobvyklé, spíš skulptury jako dvousedák Ginko, nebo věšák Salome. Materiálově se v kolekci uplatňuje špičkově opracovaná nerezová ocel s dýhovanými respektive lamelovanými částmi, sklo a čalounění v látce se střídá s kůží, vše na první pohled dokonale ušité. Závěrem nelze opomenout možnost si prohlédnout realizace interiérů na klíč, které firma vytvořila i ve spolupráci s externě spolupracujícími architekty ať už se jedná o restaurace, hotely, kanceláře, sakrální objekty nebo privátní rezidence v tuzemsku i zahraničí.

Otevírací doba showroomu Ostrava:
Po - Pá 8:30 - 17:00

V ostatních dnech po předchozí telefonické domluvě - kontakt. Lukáš Sorge, mobil: 606 771 091

Související obrázky

Showroom Ostrava 1 Showroom Ostrava 2 Showroom Ostrava 3 Showroom Ostrava 4 Showroom Ostrava v noci

Jazykové menu